- Tworzeniem projektu a później jego realizacją zająłem się osobiście -
mówi Jan Kułak, właściciel portalu tratwy.eu
- Było to możliwe dzięki moim stolarskim zainteresowaniom. Moje prace rozpocząłem od zgromadzenia materiałów potrzebnych do budowy.
Pokład
Konstrukcja tratwy wykonana jest z drewna świerkowego. Szkielet tratwy tworzą deski o grubości 3 cm i szerokości 15 cm. Podłogę i spód pokładu wykonałem z desek o grubości 12mm. Przestrzeń między podłogą, a spodem wypełniona jest styropianem o grubości 15cm i twardości "25".
Całość pokładu ma powierzchnię 20 m2. Ze względu na możliwości transportu części boczne pokładu są składane na specjalnych zawiasach . Tratwa jest zabezpieczona relingiem umieszczonym na metalowych słupkach na obwodzie pokładu.
Nadbudówki
Na środkowej części pokładu jest dwuosobowy domek do spania, gdzie znajdują się dwa okienka i półka na rzeczy osobiste. Obok domku znajduje się zadaszony tarasem widokowym stolik z ławkami. Nad stolikiem zawieszona jest półka. Rozkładana konstrukcja ławek oraz opuszczane rolety wokół "jadalni" umożliwiają utworzenie dwóch miejsc do spania. Na domku i na tarasie zainstalowane są składane stelaże z dwuosobowymi namiotami. Łącznie na tratwie znajduje się 6 miejsc noclegowych. Po złożeniu namiotów tarasy przekształcają się w doskonałe miejsca do wypoczynku i obserwacji. Aby tratwą można było sterować została wyposażona w dwumetrowe wiosła i sześciometrowe pychy.