Idea Tratwy Biebrzańskiej
Utworzenie Biebrzańskiego Parku Narodowego w 1993 roku stworzyło nam możliwość turystycznego wykorzystania wodnego szlaku Biebrzy. Wówczas to zrodził się pomysł stworzenia czegoś oryginalnego. W 1998 roku opracowaliśmy projekt tratwy dostosowany do specyficznych warunków tam panujących. Tratwa miała zabezpieczać podstawowe potrzeby uczestników spływu. Rok później nasz projekt został zrealizowany.
Pierwsze spływy tratwami
W 1999 roku nasza tratwa została rzucona na głębokie wody. Chociaż sąsiedzi z niedowierzaniem patrzyli na nasze poczynania, konstrukcja w całości spełniła nasze oczekiwania, a jak przekonaliśmy się trochę później również oczekiwania naszych gości. Aby pozyskać klientów w pierwszym sezonie organizowaliśmy spływy promocyjne, na które zapraszaliśmy rodzinę, znajomych, studentów, media oraz osoby związane z obsługą ruchu turystycznego.
Tratwy poszły w ruch
W tym czasie intensywnie zajmowaliśmy się również promocją, tworząc stronę internetową, wydając foldery, widokówki, wizytówki. Nasza atrakcja znalazła się także w ofercie biur turystycznych. Na zainteresowanie naszym pomysłem ze strony klienta nie musieliśmy już długo czekać. W następnym sezonie ruszyliśmy pełną parą. Widząc nasze sukcesy właściciele nadbiebrzańskich kwater poszli w nasze ślady. I tak ten początkowo dziwny pomysł okazał się doskonałym produktem turystycznym.
tworzenie stron www kwatery nad Biebrzą
Gospodarstwo Agroturystyczne
"Chata za Wsią"
Danuta i Jan Kułak
Hamulka 9, 16-200 Dąbrowa Białostocka