Tratwy ratunkowe
Tratwy ratunkowe ze względu na budowę dzielimy na sztywne i pneumatyczne. Stosowane są zamiennie z łodziami ratunkowymi, w stosunku do których mają zarówno wady jak i zalety.
Tratwy sztywne
Tratwy sztywne to najczęściej blaszane pontony, używane na statkach żeglugi przybrzeżnej. Ich zaletą jest prosta konstrukcja, niska cena i łatwość użycia. Wadą natomiast niewygoda dłuższego pływania, co dyskwalifikuje ten typ w przypadku statków pełnomorskich. Spędzenie krótkiego czasu na takiej tratwie jest akceptowalne w przypadku akwenów typu Bałtyk, gdzie statystyczny czas oczekiwania na przybycie pomocy jest mniejszy niż w przypadków oceanów.
Tratwy Pneumatyczne
Pneumatyczne tratwy ratunkowe stosuje się dla jachtów i małych jednostek pełnomorskich. Składają się z kilku, najczęściej dwóch lub trzech oddzielnych pierścieni wypornościowych, podłogi i namiotu. Dzięki zwartej konstrukcji i lekkim materiałom są lekkie i mieszczą się w poręcznych pojemnikach lub torbach.

Pompowanie tratwy pneumatycznej odbywa się najczęściej za pomocą butli ze sprężonym gazem znajdującej się w pojemniku razem z tratwą. Dzięki temu tratwa jest gotowa do użycia od razu po jej zwodowaniu, a czas pompowania liczy się w sekundach, a nie w minutach
Tratwy Samoodwracalne
Zgodnie z przepisami Konwencji SOLAS statki pasażerskie ro-ro powinny być wyposażone w tratwy samoodwracalne. Podstawową różnicą w konstrukcji takiej tratwy w odniesieniu do tratwy o konstrukcji standardowej jest "samo-ustawienie" się jej (odwrócenie) do pozycji prawidłowej w wypadku, gdy tratwa po otwarciu napełniła się w pozycji namiotem w dół. Tratwy te produkowane są w następujących wielkościach:
Tratwy zrzutowe 25, 35, 50, 100 osobowe
Tratwy żurawikowe 25, 35 osobowe
galeria zdjęć tworzenie stron www kwatery nad Biebrzą
Gospodarstwo Agroturystyczne
"Chata za Wsią"
Danuta i Jan Kułak
Hamulka 9, 16-200 Dąbrowa Białostocka